W cieniu drzewa banianu Vaddey Ratner

ISBN: 9788378393931

Published:

Paperback

408 pages


Description

W cieniu drzewa banianu  by  Vaddey Ratner

W cieniu drzewa banianu by Vaddey Ratner
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 408 pages | ISBN: 9788378393931 | 6.22 Mb

Poruszające wspomnienia kobiety, która wychowała się podczas kambodżańskiej rewolucji.Oto opowieść niezwykła – zaniesie was w otchłań rozpaczy i ukaże potworności, które trudno ująć w słowa. Odsłoni przepych kultury walczącej o przetrwanie wMorePoruszające wspomnienia kobiety, która wychowała się podczas kambodżańskiej rewolucji.Oto opowieść niezwykła – zaniesie was w otchłań rozpaczy i ukaże potworności, które trudno ująć w słowa.

Odsłoni przepych kultury walczącej o przetrwanie w ukradkowych gestach i skrawkach poezji wrytej w pamięć. Sprawi, że nigdy nie zapomnicie o zbrodniach popełnionych przez reżim Czerwonych Khmerów w Kambodży w latach 1975–79, kiedy wymordowano około dwóch milionów ludzi. Przywróci wam nadzieję i utwierdzi w przekonaniu, iż siłą literatury jest nie tylko dodawać otuchy, lecz także wynosić nas ponad cierpienie, akty okrucieństwa i to, co bezpowrotnie tracimy.Dzieciństwo siedmioletniej księżniczki Raami dobiega końca, gdy wojna domowa dociera do Phnom Penh, stolicy Kambodży.

Dostatnie życie legnie w gruzach pod naporem rewolucji. Przez następne cztery lata, kiedy Czerwoni Khmerzy bestialskim terrorem niszczą wszelkie przejawy starożytnej kultury, by pozbawić naród tożsamości, Raami pielęgnuje w sercu wspomnienia ojcowskich wierszy i opowieści – tam, gdzie pamięć o przeszłości prowadzi do zguby, Raami dzięki niej kurczowo trzyma się życia.

„W cieniu drzewa banianu” to rzecz o wielkim cierpieniu oraz nieprawdopodobnej woli przetrwania.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "W cieniu drzewa banianu":


wakademia.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us